Naši partneři

Nadace The Kellner Family Foundation
 

 

Partnerská škola

 

Přerušení dovávky el. energie - náhradní stravování

Z technických důvodů nebude 26. 9. vařit školní jídelna. Pro žáky bude zajištěno náhradní stravování formou balíčku. Při dalším výpadku elektřiny 4. 10. bude zajištěna studená strava, 5. 10. oběd formou balíčku.

Náš tým

Kontakty

 Adaptační kurz 6. tříd

Detail [»]

Adaptační kurz 2017 očima 6. A

6. 9. odpoledne jsme se sešli před školou, větší zavazadla naložili do aut a společně se 6. B jsme se vydali lesem směrem na Výtuň. Pokračovali jsme dál na Zelený háj. Cesta dlouhá 8 kilometrů trvala přibližně 2 hodiny.

Po příchodu jsme se ubytovali do chatek po dvou nebo třech a šli jsme k ohništi opékat buřty. Když jsme si buřty opekli a snědli je, Adam Veselý a Matěj Röman měli pro nás připravené vystoupení. Zazpívali několik písniček a říkali vtipy. Zazpívala také Aneta Schejbalová. Šeřilo se, a tak jsme se chystali na spaní, umyli jsme se a šli si lehnout. V chatkách jsme si ještě před spaním povídali.

Ve čtvrtek jsme se po probuzení společně nasnídali a vydali jsme se do lesa hledat zkameněliny. Po cestě jsme došli k nedaleké hromadě, kde jsme se pustili do hledání. Kladívkem jsme nalezené kameny rozlomili a uvnitř se objevily pozůstatky obrysů rostlin. Před obědem jsme se vrátili do chatek a navzájem jsme si ukazovali, jaké zkameněliny jsme našli. Některé nálezy byly opravdu nádherné.

K obědu jsme měli guláš, který nám přivezl pan učitel Valečka ze školní jídelny. Po obědě jsme měli možnost odpočinout si, protože byl polední klid. Skoro nikdo ale neodpočíval. Kluci z béčka hráli fotbal a ani my jsme nebyli v chatkách. Zavolaly si nás paní učitelky a zkrátily nám večerku o 45 minut.

Odpoledne jsme hráli bingo- chodili jsme mezi sebou a zjišťovali, kdo co umí a dělá. Přijely se na nás podívat naše bývalé paní učitelky Tereza Jaklová a Jana Pluhařová. Chvíli jsme si zahráli ragby a fotbal a potom jsme hráli společné hry jako rozmotávačka (Gordický uzel) nebo řazení na čáře bez mluvení podle data narození. Docela se nám to dařilo. Po krátkém odpočinku jsme šli na pizzu.  Na výběr byla hawai a salámová.

A potom přišel večer! U Adama v chatce jsme hráli hru na úkoly, najednou se setmělo a učitelky nás poslaly vyčistit zoubky. Někdo začal říkat, že viděl podezřelou postavu, a postupně se báli skoro všichni. Sidra myslela, že hrůzou omdlí, báli jsme se každého stínu. Někteří vyprávěli, že zahlédli vysokou bílou postavu s černým prstenem. Adam běžel pro učitelky. Nakonec jsme se uklidnili a šli spát.

 V pátek jsme vstávali časně a sešli jsme se před chatkou 22. Diskutovali jsme o čtvrteční noci. V osm jsme šli na snídani. Pořád jsme diskutovali o nočních záhadách. Kolem půl deváté jsme začali vyklízet chatky a tábořiště. V půl desáté jsme odcházeli zpět do školy. Cestou jsme probírali záhady a tajemství číslic 9 a 22. Mluvili jsme o záhadné povídce, která byla napsaná na stropě chatky. Po návratu do školy vyrazili někteří na oběd do školní jídelny a zbytek si vzal své věci a šel hned domů.

 žáci 6. A

 

 

Adaptační kurz

Hned v prvním školním týdnu vyrazily 6. třídy na Zelený háj na adaptační kurz. Dopoledne jsme se ještě učili a odpoledne v půl čtvrté jsme se všichni sešli před školou. Zavazadla jsme naložili do dvou aut a nechali si u sebe jen malé batůžky se svačinou. Drobně pršelo, takže jsme měli strach, abychom cestou nezmokli. Chvíli jsme počkali, a když přestalo pršet, vyrazili jsme směrem na Holubí hlavu.

Cesta byla dlouhá asi osm kilometrů a s dvěma zastávkami jsme ji šli necelé dvě hodiny. Když jsme dorazili do cíle, byli všichni šťastní. Rozdělili jsme se do chatek, ve kterých jsme spali po dvou či po třech, a ubytovali jsme se. Pak jsme si připravovali vuřty na opékání. Po večeři si někdo připravil krátké vystoupení a kolem 21. hodiny jsme si zalezli do chatek a připravovali jsme se ke spaní. Pak nás paní učitelky zkontrolovaly a šli jsme spát.

Ve čtvrtek ráno jsme šli do společenské místnosti na snídani. Po snídani jsme si vzali kladívka a vyrazili jsme hledat zkameněliny. Našli jsme jich hodně a některé byly opravdu nádherné. Když byl čas oběda, vrátili jsme se k chatkám a počkali na pana učitele Valečku, který nám přivezl oběd ze školní jídelny. Přestože většina měla objednané špagety, měli jsme všichni guláš.

Po obědě byl krátký polední klid a pak jsme hráli hry. Nejdříve venku. Moc nám to nešlo, protože jsme se jako třída nedokázali moc domluvit. Nejvíc nás bavilo asi Bingo neboli Hon na lidi. Zajímavá byla i hra Gordický uzel. Na další hry jsme se přesunuli dovnitř. Zde nás čekalo společné kreslení. Pracovali jsme ve skupinkách, ale nesměli jsme při tom mluvit. Odpolední program byl až do půl šesté. To jsme si začali objednávat pizzy, které nám na Zeleném háji upekli. Večer jsme si zalezli do chatek, ale ve tmě vypukla panika, protože některé děti z áčka tvrdily, že viděly ducha. Všichni jsme se báli. Nakonec jsme ale šli spát a paní učitelky obcházely chatky a kontrolovaly nás každou půl hodinu. V půl druhé ráno konečně spali všichni kromě Toma Felixe.

Když jsme se ráno probudili po strašidelné noci, tak jsme šli na snídani. Měli jsme rohlíky a vánočku s máslem, nutellou či marmeládou. Po snídani jsme si sbalili věci a začali uklízet. Velké batohy a spacáky jsme naložili k paní učitelce Barborkové do auta a vyrazili pěšky ke škole. Cestou jsme si užili legraci a dostali jsme také sladký pendrek, který nám už ve čtvrtek přivezla paní ředitelka, když se na nás přijela podívat. Ke škole jsme přišli v půl dvanácté, šli jsme na oběd a pak domů.

žáci 6. B